Değişim Programları

Değişim Programları

Değişim Programları
Erasmus+, Mevlana programları ile farklı ülkelerde eğitim imkanı,
Farabi programı ile ülkemizdeki diğer üniversitelerde bir eğitim öğretim yılı eğitim imkanı üniversitemizce sağlanmakta özellikle öğrencilerimizin değişim programlarından faydalanması için rehberlik çalışmaları yapılmaktadır.

Marka Şehir, Dünya Üniversitesi” sloganıyla çıkmış olduğu yolda uluslararasılaşma çalışmalarına hız kesmeden devam eden Üniversitemiz, pek çok ülke ile eğitim-öğretim anlaşmaları imzalamış ve bunların sonucunda da pek çok faaliyetler yapılmaya başlanmıştır.
Üniversitemiz bugün itibariyle dünyanın farklı bölgelerinde yer alan 29 ülkeden 71 üniversite ile ikili işbirliği, 22 ülkeden 59 üniversite ile Mevlana ve 14 ülkedeki 28 üniversite ile de Erasmus+ anlaşması olmak üzere uluslararası arenada, 47 ülkedeki 126 üniversite ile toplam 158 anlaşma imzalanmıştır.  

Söz konusu anlaşmalar çerçevesinde karşı üniversiteler ile öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, staj faaliyeti, uluslararası etkinliklerin düzenlenmesi ve ortak proje çalışmaları yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. 


Erasmus+ değişim programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız
Mevlana değişim programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız
Farabi değişim programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız