Kampüste Yaşam

Çorum’da sosyal yaşam, çevre illere göre daha fazla gelişmiştir. Şehrin coğrafi konumu ve kültürel altyapısı, Çorum’da sosyal etkinlikler gerçekleştirmeye çeşitli olanaklar sunmaktadır. Şehirde çok zengin bir müzenin yanında çeşitli sinema salonları, Devlet Tiyatro Salonu, ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek kapasitede spor kompleksleri, olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Aynı şekilde çok sayıda kafe, restorant, eğlence merkezleri ve AVM, öğrencilerin boş vakitlerini geçirebilecekleri mekanlar arasında yer almaktadır.

images
Yemekhane

Menüler Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları ve diyetisyenler tarafından öğle yemeğinde alınması gereken ortalama kalori (900-1200) değerleri dikkate alınarak oluşturulmaktadır.

images
Yurtlar

Çorum Merkez ve Osmancık ve Sungurlu ilçelerimizde, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca Çorum Merkez'de ve ilçelerimizde çok sayıda özel öğrenci yurtları ve apartları öğrencilerimize hizmet vermektedir.

images
Sosyal Yaşam

Spordan müziğe, resimden edebiyata kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri hem öğrencilerin sosyalleşebilmesini sağlayacak önemli bir araç hem de boş zamanlarda öğrencilerin yeni şeyler üretebildiği bir zemin olmaktadır.

images
Laboratuvarlar

Bugün itibariyle 212 öğretim elemanının bulunduğu Fakültemizde, 3 bölüm, 44 anabilim dalı bulunmakta olup 541 öğrenciyle öğretime devam edilmektedir. Ayrıca mezuniyet sonrası eğitimine devam eden (TUS Sınavı ile) 86 uzmanlık öğrencimiz bulunmaktadır.image
img

Spor Tesisleri

  • Hitit Üniversitesi olarak sadece eğitim öğretim faaliyetleri ile değil, öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre hemen hemen her konuda mevcut olan ve her geçen gün sayıları artmakla birlikte bugün itibarıyla 80'e yaklaşan aktif öğrenci kulübü ile gerek öğrenci projeleri ve teknik geziler gerekse sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

    2011 yılında Eğitim-Öğretime başlanmıştır. Öğrenim süresi 4 yıl olan Fakültemiz bünyesinde Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği, Beden Eğtimi ve Spor (Öğretmenlik) ve Rekreasyon bölümleri bulunmaktadır. Yeni bölümlerle birlikte büyüme ve gelişmesinin sürdürülmesi hedeflenmekte olan fakültemizin amacı “Evrensel değerleri, çağdaş düşünceyi, geleceği biçimlendirmeyi, yaratıcı, üretken ve özgür olmayı sağlayan sporsal duyarlılık kazandırmayı hedefleyen eğitim öğretim kurumu olmaktır”. Fakültemiz, Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlıklar düzeyine çıkarma yolundaki sorumluluklarının bilincinde olup bu doğrultuda eğitim öğretimine devam edecektir.

Kütüphane İmkânları

17 Mart 2006 tarih ve 5467 Sayılı Kanun ile Üniversitemizin kurulmasından sonra, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 9 Ağustos 2007 tarihinden itibaren Hitit Üniversitesi Merkez Kütüphanesi çalışmalarına başlamıştır. Merkez Kütüphanemizde Daire Başkanının yanı sıra, 1 Şube Müdürü, 6 Kütüphaneci, 2 Bilgisayar İşletmeni , 1 Memur , 1 İdari Büro Görevlisi ve 1 Temizlik İşleri Görevlisi olmak üzere toplam 13 personel görev yapmaktadır. Kütüphanemiz Kitaplık, Okuyucu ve Dinlenme Salonlarından oluşan 2000 m2’lik fiziki kullanım alanı ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.