E-Devlet Kapısından Kayıt

E-Devlet Kapısından Kayıt

Kayıt işlemlerini elektronik ortamda yapmak isteyen öğrencilerimiz kayıtlarını 04–08 Eylül 2021  tarihleri arasında  e-Devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak yapabilirler.

1) Elektronik olarak kayıt yaptıracak öğrencilerimizin PTT Şubesinden “e-Devlet” şifresi almaları, https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş Kimlik Doğrulama Sistemi'ne kayıt olmaları ve https://www.turkiye.gov.tr/ adresinde “e-hizmetler” kısmında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında “Üniversite E-Kayıt” seçeneğini tıklayarak kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
2) Elektronik olarak kayıt yaptıran öğrencilerimizin Üniversitemize gelerek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.
3) Yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin Kayıt İçin Gerekli Belgeler bölümünde yer alan belgeleri ÖSYM tarafından açıklanacak olan tarihler arasında kayıt yaptırdıkları eğitim biriminin Öğrenci İşleri Bürosuna eksiksiz teslim etmeleri gerekmektedir.


Kayıt İşlemini Tamamlayan Öğrencilerimizin Yapması Gereken Diğer işlemler
1.İkinci öğretim programlarımıza yerleşen öğrencilerimiz, 13 Eylül 2021 tarihinden itibaren okul numarası ile ücretlerini Halk Bankası şubelerine yatırmaları gerekmektedir.
2.Öğrencilerimizin derslere girebilmeleri için, Hitit Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Sınav Yönetmeliği’nin Kayıt Yenileme (Madde-7) ve Derse Kaydolma Esasları (Madde-19) hükümleri çerçevesinde her dönem başında ders kayıtlanma işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kayıt olan öğrencilerimizin, 13-26 Eylül  2021 tarihleri arasında Üniversitemiz otomasyon sistemine (www.ubys.hitit.edu.tr) giriş yaparak ders kayıt işlemlerini mutlaka yapmaları gerekmektedir. Ders kayıtlanma işlemini belirtilen süre içerinde doğru bir şekilde yapmayan öğrencilerimiz, ilgili döneme ait derslere ve sınavlara giremezler.