Kayıt Tarihi ve Yerleri

Kayıt Tarihi ve Yerleri

ÖSYM tarafından açıklanan tarihlere göre 4 - 8 Eylül 2021 tarihleri arasında E-Devlet aracılığı ile Üniversitemize E-Kayıt yapabilirsiniz. Üniversitemizi kazanan yeni öğrencilerimizin elektronik kayıt için öncelikle e-devlet şifrelerini PTT şubelerinden şahsen almaları gerekmektedir.

Kayıt Yerleri
Üniversitemize şahsen başvuru yolu ile kayıt yapacak olan öğrencilerimiz Hitit Üniversitesi  Meslek Yüksekokulu Yerleşkesinde  bulunan  Öğrenci Kayıt Kabul Bürosuna başvurmalıdır. Yüz yüze kayıt işlemleri sadece Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi Öğrenci Kayıt Kabul Bürosunda 06 - 10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Önemli Uyarılar
1) Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümüne yerleşen öğrenci adaylarımızın kayıt işlemlerini şahsen müracaat ederek tam teşekküllü hastaneden sağlık kurulu raporu ve adli sicil kayıt örneği getirmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde e-devlet kayıtları onaylanmayacaktır.
2) Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümüne yerleşen öğrenci adaylarımız kayıt işlemleri için şahsen müracaat etmeleri ve bu programa kayıt olmak için Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin itfaiye erliğine atanma şartlarındaki (Madde 15) sağlık koşullarını sağlamaları gerekmektedir. Adayların ayrıca atanmaya ilişkin koşulları incelemelerinde de yarar görülmektedir. (Tam teşekküllü hastaneden sağlık kurulu raporu getirilmesi gerekmektedir.) Aksi taktirde e-devlet kayıtları onaylanmayacaktır.
3) Tıp fakültesine yerleşen adaylar, tam teşekküllü hastaneden alacakları "Tıp Doktoru Olabilir" ibaresi yer alan sağlık raporunu tipfak@hitit.edu.tr adresine mutlaka göndermeleri gerekmektedir.