Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi 25 Nisan 2013 tarihinde kurulmuştur. Fakülte, 2018-2019 akademik yılında resim ve müzik bölümlerine öğrenci kabul ederek lisans düzeyinde faaliyetlerine başlamıştır. Yeni bölümler açmaya yönelik girişimler devam etmektedir.

•Müzik Bölümü
•Resim Bölümü

Müzik Bölümü
2013 yılında kurulan Müzik Bölümü, 2018-2019 öğretim yılından itibaren ilk öğrencilerini kabul ederek eğitime başlamıştır.

Bölümün yerleşim alanında özel tasarlanmış akustik ahşap ses yalıtımlı piyano sınıfı, bireysel çalışma odaları ve dersliklerden oluşmaktadır. Bireylerin kişisel müzik çalışmalarına uygundur. Kampüste ayrıca konser ve resitallerin yapılabileceği fakülteye bağlı bir konferans salonu bulunmaktadır.


Resim Bölümü
2013 yılında kurulan Resim Bölümü, 2018-2019 akademik yılında yaratıcı kişiliklerin geliştirilmesine dayalı öğrenci merkezli bir yaklaşımla aktif eğitime başlamıştır. Program, bireyleri sanat felsefesi, sanat sosyolojisi, sanat ve estetik teoriler gibi alanlarda uzmanlaştırarak bilgi, teknik beceriler sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu amaçla kurslar, teknolojik olanaklardan faydalanmak için bilgisayar destekli tasarım laboratuvarları gibi çalışma alanlarında ve şehir merkezinde gerekli altyapı ve ekipmanla dekore edilmiş yerlerde gerçekleştirilmektedir.